Proč byt v Havířově?


Jistě se ptáte, proč zrovna byt v Havířově? Proč si zrovna v městě Havířov máte hledat pronájem nebo podnájem bytu?

Věřte, že vám Havířov má hodně co nabídnout.

Havířov je město s více jak 80000 obyvatel. Havířov se nachází na východní Moravě kousek od Ostravy. Je územně členěn na Havířov-Město, Bludovice, Šumbark, Prostřední Suchá, Dolní Suchá, Dolní Datyně plus katastrálně samostatně vedené Životice a Podlesí. Z 80000 obyvatel je navíc více jak 56 tisíc v produktivním věku takže je zde vhodné bydlení zejména pro mladé rodiny.

Pro své obyvatele nabízí bytový fond čítající téměř 35 tisíc bytových jednotek, z toho 7,6 tisíce obecních bytových jednotek. Proto má tedy Havířov z hlediska pronájmů a podnájmu bytů opravdu co nabídnout.
Koupaliště | Havířov

Pro děti a studenty je Havířov přímo stvořený. Vždyť nabízí 29 mateřských škol, 17 základních škol a 12 středních škol a učilišť. Navíc je Havířov velmi jednoduše dostupný z hlediska hromadné dopravy, takže i doprava do vysokých škol do nedaleké Ostravy, Karviné a dalších měst nepředstavuje žádný problém.

Na své si v Havířové přijdou i milovníci sportu. Ve městě se nachází městská sportovní hala Slávie, skateboardové hřiště, minigolfové hřiště, koupaliště, tenisové kurty, kuželky a další.

Co se týče kultury, i zde má Havířov co nabídnout. Ve městě je několik kulturních domů, tři kina, čtyři muzea, několik knihoven pro všechny věkové kategorie. Konají se zde i kulturní akce jako třeba: „Havířov v květech, Havířovské hornické slavnosti, Havířovská lípa s novou tváří“.

Nedaleko Havířova je průmyslová aglomerace Ostava – jedno z nejatraktivnějších bodů severní Moravy z důvodu pracovních a obchodních příležitostí. I samotný Havířov je město s obrovským potenciálem.

Co se týče cen za pronájmy bytů, Havířov se řadí mezi města, kde se ceny pronájmů a podnájmů bytů a obecně nemovitostí pohybují na mnohem nižších částkách než ve srovnání například s Olomoucí, Brnem, Prahou a dalšími městy. Navíc je bytový fond města Havířov stále velmi hodnotný.

Pokud máte jakékoliv dozaty ohledně bydlení v Havířově, neváhejte a obraťte se na naše specialisty pomocí kontaktního formuláře.